OpenANC : Ward 3 : ANC 3F : District 3F07 [2012-2020 Cycle]


Current Commissioner

Name James Tandaric
Links Website | Twitter
Term in Office July 9, 2021 to January 2, 2023

Former Commissioner

Name Matt Buechner
Term in Office January 2, 2021 to May 27, 2021

2020 Election Results

Name Votes Percentage Vote Margin Percentage Margin
Matt Buechner 854 94.26% +802 +88.52%
Write-ins combined 52 5.74%
Total Votes 906 100.00%

New Districts

These districts, from the next redistricting cycle, cover the same area as this district.

Neighboring Districts

These districts, from the same redistricting cycle, border this district.

Links

Last updated: November 29, 2022